Kocioł zgazowujący drewno z firmy Klimosz – co warto o nim wiedzieć?

Kocioł zgazowujący drewno z firmy Klimosz – co warto o nim wiedzieć?

Drewno opałowe to stosunkowo tani oraz powszechnie dostępny rodzaj opału. Kocioł zgazowujący taki materiał rozwiązanie, dzięki któremu da się obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Urządzenia grzewcze działające w ten sposób produkuje m.in. firma Klimosz, a przykładem tego typu maszyny może być kocioł z serii WALLY HOLTZ. Jak przebiega w nim proces zgazowywania i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Jak działa kocioł zgazowujący drewno opałowe?

Najpierw załadowany do urządzenia grzewczego opał jest odgazowywany w procesie pirolizy, a uzyskany w ten sposób gaz – spalany. Dopiero po zakończeniu tego etapu dochodzi do spalania właściwego powstałego po odgazowaniu węgla drzewnego. Warto zauważyć, że wilgotność drewna opałowego stosowanego w kotle nie może wynosić więcej niż 20% – musi być ono suche i poddane wcześniej sezonowaniu, by uzyskać jak najwyższą kaloryczność, co bezpośrednio przekłada się na dłuższy czas spalania.

Cechy charakterystyczne kotła z serii WALLY HOLTZ

Do charakterystycznych cech kotła z serii WALLY HOLTZ od producenta Klimosz można zaliczyć przede wszystkim:

  • wysoką efektywność – dzięki procesowi pirolitycznej destylacji drewna,
  • niskoemisyjność – możliwą dzięki m.in. elementom ceramicznym wewnątrz wymiennika,
  • zoptymalizowaną konstrukcję – zapewniającą maksymalną wydajność urządzenia, a także oszczędność drewna opałowego.

Ten produkt można zaliczyć do grupy ekologicznych kotłów, gdyż został on wyprodukowany zgodnie z unijną dyrektywą EcoDesign – dotyczącą wymagań energetyczno-emisyjnych dla urządzeń grzewczych. Da się też na niego uzyskać dotację z Programu Czyste Powietrze 2.0 lub dofinansowanie w ramach lokalnych polityk ograniczania emisji.

Kocioł WALLY HOLTZ w ofercie sklepu internetowego Ekogroszek Centrum

WALLY HOLTZ to produkt znajdujący się w ofercie sklepu internetowego Ekogroszek Centrum (a także naszego składu opału pod Wrocławiem). Dostarczamy Klientom kompletny kocioł w zestawie ze sterownikiem EKOSTER 3, nadmuchem, wężownicą schładzającą, systemem czyszczenia wymiennika, jak również dwiema kształtkami ceramicznymi. Dołączamy też akcesoria – m.in. czujniki CWU oraz spalin. Ponadto można tu zamówić dodatkowe wyposażenie np. zbiornik buforowy albo układ termoregulacyjny LADDOMAT 21-60 i wkładki termostatyczne w różnych rozmiarach do wyboru. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl