Kotły na pellet i drewno – charakterystyka

Kotły na pellet i drewno – charakterystyka

Ogrzewanie domu pelletem jest świetną alternatywą zwłaszcza dla węgla czy oleju opałowego. Dlaczego? Pellet drzewny jest paliwem produkowanym z odpadów drzewnych, biomasy czy łusek słonecznika co sprawia, że doskonale wpisuje się ideę zrównoważonej energetyki. Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat ogrzewania domu za pomocą kotła na pellet i drewno? Przedstawiamy powody, dla których warto zdecydować się właśnie na tego rodzaju piec.

Specyfikacja techniczna, czyli na co zwracać uwagę, szukając dobrego kotła na pellet i drewno?

Nie da się ukryć, że nowoczesne kotły pelletowe to nie tylko łatwe w obsłudze, ale też gwarantujące porządek w kotłowni urządzenia. Jako że nie generują one dużej ilości popiołu, znacznie rzadziej możemy go wynosić, a sam pył nie osadza się na ścianach i podłodze tak, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych pieców. Co ważne, kotły na pellet i drewno emitują znacznie mniej szkodliwych pyłów oraz szkodliwych związków chemicznych, dzięki czemu są świetną alternatywą dla ciągle powszechnych tzw. kopciuchów.

Jakie parametry powinny przykuć Twoją uwagę?

    • Moc pieca jest bez wątpienia jednym z kluczowych kryteriów w procesie wyboru odpowiedniego kotła i jest podawana w kilowatach (kW). Określa ona ilość energii, jaką piec będzie mógł maksymalnie wytworzyć przy użyciu dobrej jakości paliwa. W związku z tym musi korelować z metrażem budynku czy też jakością jego ocieplenia.
    • Palnik to ważny element pieca na pellet drzewny, a nowoczesne kotły wyposażone są w wiele funkcji wspierających jego wydajność. Wysokiej jakości palniki mają w standardzie zabezpieczenia przeciwpożarowe, systemy mieszania paliwa, oszczędzania energii, a także mechanizmy ruchomego paleniska, które umożliwiają efektywne czyszczenie kotła ze spieków.
    • Podajnik jest synonimem niezwykłego komfortu użytkowania pieca. Z tego powodu warto stawiać przede wszystkim na kotły na pellet i drewno z podajnikiem, które pozwalają na pełną automatyzację procesu palenia. Wiele nowoczesnych modeli jest dodatkowo wyposażonych w moduł Wi-Fi umożliwiający zdalną obsługę pieca z dowolnego miejsca.

Pellet drzewny – ekologiczne i wydajne paliwo

Niewątpliwą zaletą pelletu jest to, że wytwarza się go z trocin, łusek słonecznika czy odpadów drzewnych – słowem, pozostałości z innych branż produkcyjnych. W porównaniu do paliw kopalnych emituje w trakcie spalania znacznie mniej dwutlenku węgla czy innych szkodliwych substancji, będąc znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Pellet charakteryzuje też wysoka efektywność energetyczna, przez co palenie nim jest wydajne i skuteczne. Nie bez znaczenia jest również to, że wysokiej jakości pellet drzewny jest łatwo dostępny, o czym świadczy, chociażby rozbudowany asortyment prowadzonego przez nas składu opału koło Wrocławia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl