Planujesz wymianę kotła? Postaw na nowoczesny i ekologiczny kocioł na pellet od Ekogroszek Centrum!

Planujesz wymianę kotła? Postaw na nowoczesny i ekologiczny kocioł na pellet od Ekogroszek Centrum!

Ciepłe miesiące to dobry czas nie tylko na remonty czy budowę, ale również wymianę instalacji grzewczych. Nietrudno zauważyć wtedy rosnące zainteresowanie innowacyjnymi piecami na pellet drzewny, które są ekologiczne, a także niezwykle łatwe w obsłudze. Szczególnie popularne są kotły Rakoczy wyposażone w zaawansowane systemy czujników, dostosowujące proces spalania do granulacji oraz składu chemicznego paliwa. Dzięki temu spełniają one normy PN-EN 303-5:2012 i gwarantują optymalny sposób ogrzewania.

Piec na pellet drzewny – o czym warto pamiętać?

Jedną z wielu zalet takiego kotła są jego walory ekologiczne. Pellet drzewny gwarantuje bardzo dobre właściwości opałowe, a jednocześnie minimalną emisję dwutlenku siarki czy innych szkodliwych substancji. Bez wątpienia takie rozwiązanie jest jak najbardziej przyjazne dla środowiska i stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Spośród artykułów producentów pelletu drzewnego warto zwrócić uwagę m.in. na pellet SLIM, LAVA oraz OLIMP. Kupowanie opału ze sprawdzonych źródeł pomoże Ci uniknąć wadliwych produktów wraz z konsekwencjami ich stosowania.

Popularne kotły na pellet

Wśród najbardziej cenionych pieców na pellet drzewny należy wymienić markę Rakoczy. Producent ten odpowiedzialny jest za nowoczesne, ekologiczne i intuicyjne w użyciu kotły, dzięki którym raz na zawsze zapomnisz o trudach ogrzewania domu. Obsługa tego rodzaju pieców nie wymaga brudzenia rąk, a większość czynności odbywa się w całkowicie automatyczny sposób. Ponadto wielu zadowolonych użytkowników kotłów Rakoczy uzyskało dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy model nienaruszający równowagi ekologicznej. Do tej grupy możesz dołączyć również Ty!

Bilans zysków i strat – powody, dla których warto zainwestować w nowoczesny kocioł na pellet od Ekogroszek Centrum

Choć wydawać by się mogło, że zakup nowego kotła to dość spory wydatek, należy pamiętać o tym, że dzięki prawidłowej eksploatacji może Ci on służyć przez wiele lat. Poza tym jest najbardziej ekologicznym sposobem na ogrzewanie domu, ponieważ generuje niewielką ilość substancji smolistych oraz popiołu. Do zalet pieców na pellet drzewny zaliczyć trzeba również niebywałą łatwość obsługi, której warunkiem jest jednak regularna konserwacja kotła. Spodobał Ci się konkretny model pieca w Ekogroszek Centrum? Skontaktuj się z nami już dziś – odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, wskażemy na możliwości dofinansowania i doradzimy w wyborze pelletu drzewnego. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl