Późne lato – najlepszy czas na wymianę kotła

Późne lato – najlepszy czas na wymianę kotła

Choć w czasie słonecznych letnich dni nie myślimy za bardzo o ogrzewaniu domu, to właśnie wakacyjne miesiące są idealnym momentem na ewentualną wymianę pieca. Dlaczego? Ponieważ ładna pogoda umożliwia komfortowe przeprowadzanie wszelkich prac, a jesienny bufor pozwala spokojnie zaznajomić się z obsługą kotła – jeszcze przed nadejściem siarczystej i mroźnej zimy.

Ze względu na doskonałe warunki montażowe to właśnie latem obserwuje się wzrost sprzedaży kotłów na pellet i drewno, ekogroszek czy pellet drzewny. To bowiem idealny moment na wywóz starego pieca, modernizację kotłowni oraz instalację nowego dostosowanego do potrzeb gospodarstwa domowego sprzętu.

Powody, dla których warto zainwestować w nowy piec późnym latem

Pory roku nieubłaganie zataczają koło. Choć dziś możemy cieszyć się wakacyjną pogodą, już za parę miesięcy przyjdzie nam chować się w ciepłym domowym zaciszu. Odpowiednie zaplanowanie wymiany kotła jest zatem kluczowe do tego, aby nie dać się zaskoczyć przed nadchodzącą zimą. Jakie korzyści ma inwestycja i montaż nowego pieca późnym latem?

  • Wymiana kotła przed zimą zmniejsza ryzyko awarii w najbardziej nieodpowiedniej chwili – np. podczas śnieżycy. Nowy piec będzie bowiem gotowy do działania na pełnych obrotach w momencie, gdy temperatura zacznie drastycznie spadać.
  • W okresie letnim znacznie łatwiej o dobrych fachowców specjalizujących się w pracach związanych z wymianą kotła. Dzięki temu bez trudu można umówić się na konkretny termin rozpoczęcia współpracy.
  • Zaplanowanie wymiany kotła latem daje możliwość spokojnego testowania i dostosowywania urządzenia do własnych potrzeb. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo przywyknąć do nowego pieca – nauczyć się jego obsługi czy właściwej eksploatacji. Decydując się na montaż kotła latem, będziesz miał jednak sporo czasu na dokładne zapoznanie się z jego funkcjami, a także ewentualną konsultację wątpliwości z dostawcą.
  • Jako że zwlekanie i odkładanie na ostatnią chwilę jest powszechnym problemem, nietrudno wyobrazić sobie jak długie stają się terminy oczekiwania oraz kolejki do firm montażowych jesienią. To bowiem ostatni dzwonek na skorzystanie z usługi wymiany pieca, stąd też tak wiele osób szuka rozwiązań last minute. Jaki wiąże się z tym problem? Jesienią w przeciwieństwie do lata możemy spodziewać się nie tylko dłuższego czasu oczekiwania do fachowców, ale też przestojów z uwagi na pogarszającą się pogodę. Wniosek – wymianę kotła najlepiej zaplanować jeszcze latem!
  • Decyzja o inwestycji w nowy piec jest zwykle bardzo dobrze przemyślana i rzadko spontaniczna. Wiedząc już od dłuższego czasu, że czeka nas wymiana kotła, warto więc zabrać się za to jak najwcześniej, co pozwoli należycie przygotować się na nadchodzący sezon grzewczy.

O ile w przypadku wymiany kotła kluczowy jest czas i pora roku nie należy zapominać również o zgoła ważniejszym aspekcie – wyborze odpowiedniego pieca. W składzie opałowym Ekogroszek Centrum w Długołęce koło Wrocławia mamy do zaoferowania szereg nowoczesnych kotłów z podajnikiem, spośród których z pewnością wybierzesz coś w sam raz dla siebie. Masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć idealne rozwiązanie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl