Przegląd niezawodnych kotłów: Rakoczy, Hargassner, Kotłospaw, Kołton

Przegląd niezawodnych kotłów: Rakoczy, Hargassner, Kotłospaw, Kołton

Każdy, kto buduje nowy dom bądź wymienia stary kocioł na nowy ma przed sobą wyzwanie w postaci znalezienia solidnego pieca, który nie tylko będzie funkcjonalny na co dzień, ale także bezawaryjnie posłuży przez długie lata. Obecnie warto też zwracać uwagę na ekonomiczne spalanie opału oraz wygodę w użytkowaniu. Sprawdź, czym wyróżniają się kotły popularnych producentów i wybierz model spełniający Twoje oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pieca?

Dzisiejsze technologie produkcyjne pozwalają firmom tworzyć piece na pellet drzewny, które zajmują stosunkowo mało miejsca. Mimo że modele takie wyglądają estetycznie, przy zakupach warto jednak zwrócić uwagę szczególnie na pojemność zasobnika na paliwo. Jego wielkość wpływa bowiem na czas, przez jaki kocioł pracuje bez konieczności uzupełniania zbiornika, dlatego aspekt ten wpływa na komfort użytkowania na co dzień.

Kompaktowe piece z pojemnymi zasobnikami

Osoby pragnące wybrać kocioł z odpowiednim zasobnikiem powinny zwrócić uwagę na piece marki Rakoczy lub Hargassner. W sklepach znaleźć można bowiem rozmaite modele tych kotłów, które w przypadku producenta Rakoczy są wyposażone w zbiornik o pojemności 190, 250, a nawet 300 litrów. Dostępne są również warianty na przykład z przedłużonym systemem podającym, co pozwala na postawienie zasobnika nawet 1,3 m od pieca. Hargassner słynie natomiast z tworzenia kotłów umożliwiających spalanie zarówno pelletu, jak i drewna, co z pewnością przypadnie do gustu osobom trzymającym się tradycyjnych rozwiązań. 

Nowoczesne i ekologiczne kotły

Obecnie szukając kotła, nie sposób nie zwrócić uwagi na marki Kotłospaw oraz Kołton, zdobywające zaufanie klientów od lat. Firmy skupiają się na dostarczaniu rozwiązań, które nie tylko spełniają oczekiwania pod względem efektywności, ale też oferują innowacyjne podejście do ogrzewania.

Piece na ekogroszek marki Kotłospaw są cenione przez osoby z Wrocławia i innych miast między innymi za nowoczesne mechanizmy odpowiadające za w pełni zautomatyzowaną pracę kotła. Dzięki nim obsługa urządzenia jest intuicyjna, a także możliwa na smartfonie. Niektóre modele marki Kołton są z kolei polecane z powodu dodatkowego samoczyszczącego mechanizmu umieszczonego w tylnej części wymiennika. Przyrząd dba o utrzymanie urządzenia w czystości, co przekłada się na zachowanie stałej, wysokiej sprawności pieca.

Szukasz pieca na pellet, drewno lub ekogroszek we Wrocławiu? Jeśli zależy Ci na wyborze solidnego modelu, odwiedź sklep internetowy Ekogroszek Centrum, gdzie przygotowaliśmy ofertę starannie wyselekcjonowanych kotłów c.o. renomowanych producentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl