Przeznaczenie i stosowanie nawozu: polifoska

Polifoska to wieloskładnikowy, granulowany nawóz mineralny, którego głównym przeznaczeniem jest wspieranie wzrostu i rozwoju roślin, a także poprawa ich odporności i jakości plonów. W swoim składzie zawiera między innymi fosfor, azot, potas i trójtlenek siarki. Może być stosowany w uprawie roślin warzywnych, owoców, zbóż, kukurydzy i innych roślin rolniczych. Jego wykorzystanie jest szczególnie ważne i polecane w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju roślin, a także w momencie kwitnienia i dojrzewania plonów.

Korzyści zastosowania polifoski

Fosfor w formie fosforanu amonowego, który jest jednym ze składników nawozu, jest niezbędny dla prawidłowego kiełkowania nasion i wzrostu korzeni. Z kolei potas odpowiada za regulację gospodarki wodnej w roślinach, a także wpływa na jakość i trwałość plonów. Niezbędnym składnikiem  do prawidłowego wzrostu roślin jest również azot – w formie amonowej jest powolnie pobierany przez rośliny, wspomaga pobieranie fosforu i jednocześnie ogranicza nadmierne pobieranie potasu.

Wszystkie te składniki polifoski dostarczone roślinom w odpowiedniej ilości sprawiają, że są one lepiej ukorzenione, odporne na choroby i susze oraz szybciej rosną. Stosowanie polifoski to więc dobry sposób na zwiększenie plonów o wysokiej jakości.

Zastosowanie nawozu polifoska

Nawóz polifoska może być stosowany w uprawie niemal wszystkich roślin uprawnych – warzyw, zbóż jarych i ozimych, roślin okopowych i przemysłowych czy na użytkach zielonych. Jego wykorzystanie szczególnie zaleca się na glebach ubogich w potas i w warunkach niskiego nawożenia organicznego. Należy jednak pamiętać, że nawożenie nawozami mineralnymi, w tym polifoską, powinno być dostosowane do potrzeb poszczególnych gatunków roślin i zaleceń producenta. Zbyt duża dawka nawozu może bowiem powodować uszkodzenia roślin lub niekorzystnie wpłynąć na środowisko.

Polifoska w Ekogroszek Centrum

Jeśli szukasz wysokiej jakości nawozów, koniecznie sprawdź naszą ofertę. W sprzedaży posiadamy produkty w bardzo przystępnej cenie. Zachęcamy do składania zamówień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl