Sprzedaż końcowa węgla preferencyjnego

Sprzedaż końcowa węgla preferencyjnego

Wraz z początkiem maja ruszyła sprzedaż zalegającego w gminach węgla sprowadzanego w ramach zakupu preferencyjnego. Tym razem odbywa się ona na bardziej otwartych zasadach – bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych, dzięki czemu umożliwia zakup opału szerszej grupie zainteresowanych.

Kupno węgla we Wrocławiu – krok po kroku

Wnioski o zakup węgla preferencyjnego można składać w Urzędzie Miejskim Wrocławia od 19 maja do 30 czerwca. Jako że będą one rozpatrywane w kolejności wpłynięcia aż do wyczerpania opału, warto wypełnić i złożyć wymagane dokumenty (w dwóch egzemplarzach) jak najszybciej. Jak tego dokonać?

  • Dostarczając je osobiście lub przez pełnomocnika do Kancelarii ogólnej (p. Nowy Targ 1-8, parter pok. 5) bądź też Filii Kancelarii (ul. Zapolskiej 4, parter, sala nr 4).
  • Składając wniosek elektronicznie poprzez aplikację mObywatel, gdzie znajduje się gotowy do wypełnienia dokument.

Papierowe formularze uzyskać można w wyżej wymienionych placówkach lub pobierając je z Biuletynu Informacji Publicznej. Co ważne, wnioski można składać osobiście bądź przez pełnomocnika – w drugim przypadku należy dołączyć również podpisane pełnomocnictwo.

Na jakich warunkach odbywa się sprzedaż końcowa węgla preferencyjnego?

Wedle rządowej ustawy zgodę na zakup opału mogą otrzymać osoby, którym przyznano dodatek węglowy i których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel wpisany do CEEB. Cena opału to 2000 zł za tonę, jednak nie obejmuje ona kosztów transportu surowca oraz jego workowania. Co ważne, w sprzedaży nie obowiązują żadne limity ilościowe, dlatego możesz zadbać o pełną piwnicę czy składzik na nadchodzącą zimę tak, aby nie musieć martwić się później o brak opału.

Rozpatrywanie wniosków – co dalej?

Po złożeniu stosownych dokumentów pracownicy sprawdzają ich kompletność oraz dokonują weryfikacji pod kątem spełniania warunków do preferencyjnego zakupu węgla. W przypadku pozytywnej decyzji przyjmujący wniosek skontaktuje się z petentem telefonicznie. Kolejno odezwie się do Ciebie pracownik spółki Ekosystem, z którym ustalisz sposób zapłaty oraz termin odbioru węgla.

Więcej informacji na temat sprzedaży końcowej węgla preferencyjnego uzyskasz pod numerem +48 71 75 86 996 (w godzinach 7.30-15.30).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl