Wielki powrót kotłów na pellet i drewno?

Wielki powrót kotłów na pellet i drewno?

W ciągu ostatnich lat sprzedaż tego typu pieców drastycznie spadła, do czego przyczyniła się nie tylko pandemia, ale też wojna w Ukrainie i idące za nimi konsekwencje w postaci sankcji na pellet czy galopującej inflacji. W krytycznym momencie cena opału sięgała nawet 3000 zł za tonę, co znacząco odczuli sprzedawcy pieców na pellet, tracąc stopniowo zainteresowanie klientów.

Osoby planujące inwestycję w instalację grzewczą albo decydowały się przeczekać gorszą koniunkturę, albo też postawić na inną opcję, wybierając często zwłaszcza pompy ciepła (mimo iż są one znacznie droższym rozwiązaniem). Dlaczego? Ponieważ upatrywali ryzyka nie tylko w dostępności samego opału, ale też wzroście cen pelletu. Czy dziś można już mówić o ponownym zainteresowaniu kotłami tego rodzaju? Zapraszamy do lektury!

Ogrzewanie na pellet w 2023 roku

Na ten moment zainteresowanie kotłami na pellet i drewno zauważalnie rośnie. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim stopniowe stabilizowanie się ceny opału. Użytkownicy zauważają też, że być może nie powinni uzależniać swoich decyzji zakupowych od bieżących kryzysów, ponieważ nowy piec to w końcu inwestycja na wiele lat. Biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę, są oni w stanie podejmować decyzje zgodne z faktycznymi potrzebami.

Dlaczego warto postawić na piec na pellet?

Kotły na pellet i drewno charakteryzuje wysoka efektywność energetyczna, co w praktyce przekłada się na oszczędności w zakresie kosztów ogrzewania. Opał do nich przeznaczony staje się na powrót coraz tańszy i bardziej dostępny, a sam system kotłów jest zaprojektowany tak, aby wykorzystywać pozyskiwaną w procesie spalania energię jak najbardziej efektywnie.

Nie bez znaczenia jest również wygoda użytkowania. Nowoczesne piece na pellet są wyposażone w automatyczny system zasilania, który reguluje dostarczanie paliwa w zależności od zapotrzebowania. Innowacja w postaci podajnika pozwala cieszyć się stałą temperaturą w domu, bez konieczności częstego doglądania kotła.

Gospodarstwa domowe cały czas wykazują duże zainteresowanie piecami na pellet. Choć przejściowe problemy związane z dostępnością opału odcisnęły piętno na rynku kotłów, dziś znów zaobserwować można wzrost popularności tego typu instalacji. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem kotłów na pellet i drewno, jaki znajdziesz w ofercie składu opałowego Ekogroszek Centrum w Długołęce koło Wrocławia. Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl