Carbosmar 1L

carbosmar 1 l.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: 5 dni
ilość szt.
Cena: 30,00 zł 30.00
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.57143
Producent: Carbosmar
Kod produktu: AFBB-261D0

Opis

Czym jest Carbosmar ?

Carbosmar to płynny smar do ekogroszku stosowany do pieców z napędem ślimakowym. To co daje się zauważyć najwcześniej to redukcja hałasu pracy kotła co jest odczuwalne zwłaszcza w nocy. Praca kotła staje się jednostajna i pozbawiona trzasków kruszonego węgla. Kolejną ważną zaletą stosowania Carbosmaru jest redukcja ilości popiołu oraz trujących związków, które powstają podczas procesu spalania.

 

 

carbosmar nagroda 

ZASTOSOWANIE

Zastosowanie ciekłego smaru do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych węglem kamiennym powoduje:

– zmniejszenie tarcia pomiędzy węglem a podajnikiem ślimakowym oraz pomiędzy bryłkami węgla,

– zmniejszenie zużycia elementów mechanicznych podajnika, jego napędu i zabezpieczeń,

– redukcję uciążliwego hałasu spowodowanego kruszeniem węgla przez ślimak,

– zmniejszenie zużycia energii elektrycznej pobieranej przez silnik napędowy ślimaka,

– zmniejszenie zużycia styków przekaźników sterownika oraz elementów silnika napędowego,

– zmniejszenie korozji elementów podajnika i komory spalania powodowaną przez lotne związki siarki.

 

Istotną zaletą zastosowania ciekłego smaru do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych węglem kamiennym jest uzyskanie dodatkowych korzyści ekologicznych polegających na obniżeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery przez producentów energii elektrycznej oraz redukcji związków siarki emitowanych w wyniku procesu spalania w kotłach.

 

Ciekły Smar do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych węglem kamiennym stosuje się poprzez dodanie porcji smaru bezpośrednio i centralnie na wierzch pryzmy węgla w zasobniku. Ważne jest aby wlewanie odmierzonej ilości smaru odbywało się powoli i w jedno miejsce tak aby przeniknął on przez cały węgiel zgromadzony w zasobniku do samego spodu. Nie polewać po całej powierzchni!

 

Carbosmar – wyciszony piec, mniej popiołu, niższe rachunki, ochrona | Ekogroszek to najczęściej wybierany rodzaj opału w Polsce. Carbosmar to płynny smar do ekogroszku stosowany do pieców z napędem ślimakowym. Jego zastosowanie gwarantuje poprawę pracy twojego kotła oraz oszczędność. Carbosmar skutecznie redukuje hałas, spowalnia proces korozji, wyraźnie obniża zużycie prądu. Nasz płynny smar do ekogroszku jest polskim produktem wykonanym z polskich surowców.

 

Użytkownicy kotłów na ekogroszek doskonale zdają sobie sprawę jak wiele troski i zabiegów pielęgnacyjnych wymaga kocioł aby jego działanie było bezawaryjne, a efekt w postaci ogrzania domu był zadowalający. Ogrzewanie ekogroszkiem ma wiele zalet, natomiast eksploatacja kotła to także:

• hałas kruszonego węgla w czasie transportu między zasobnikiem a retortą (uciążliwy szczególnie nocą),

• nagar gromadzący się w kolanku przed retortą,

• zrywanie zawleczek,

• dewastacja powierzchni podajnika i ślimaka

• znaczne ilości popiołu

 

Jest też wiele innych utrudnień i wad, które jeśli nawet nie skutkują unieruchomieniem kotła i przerwą w ogrzewaniu domu to stanowią pokaźne źródło trosk i zmartwień. Do nich należą stosunkowo wysokie opłaty za energię elektryczną, częste wizyty w kotłowni w celu sprawdzenia czy wszystko działa jak należy, czyszczenie komory spalania i usuwanie popiołu, a czasami znacznych ilości niedopalonego węgla w popiele.

 

Dlaczego zatem , mimo tych wszystkich wad i niedogodnień ludzie decydują się na ekogroszek? Odpowiedź jest prosta. Choć węgiel, zwłaszcza klasy premium jest drogi, to i tak w porównaniu z alternatywnymi metodami ogrzewania, pod względem ekonomicznym jest najrozsądniejszym wyborem.

 

Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć. Po każdym napełnieniu zasobnika ekoroszkiem, powoli wlej ok. 250 ml smaru centralnie na węgiel. Zamknij pokrywę! Zalecane proporcje 250 ml/125 kg ekogroszku.

 

Dostępne pojemności 1 l 2 l 3 l 5 l

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl