Kocioł Duo na pellet i drewno

Dostępność: dostępny na zamówienie
ilość szt.
Cena: 32 400,00 zł 32400.00
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.48202
Producent: Rakoczy
Kod produktu: D0B0-724CF_20190904122739

Opis

Kocioł Rakoczy Duo - na drewno i pellet

Kocioł Rakoczy Duo to unikalny na polskim na rynku automatyczny kocioł pozwalający na zasilenie zarówno polanami drewna kawałkowego, jak i pelletem drzewnym. Załadowane ręcznie do komory spalania drewno jest rozpalane automatycznie palnikiem pelletowym. Drewno spalane jest z wykorzystaniem procesu zgazowywania, po jego wypaleniu i dalszym zapotrzebowaniu na ciepło automatycznie uruchamiany jest proces spalania pelletu z zasobnika.

Kocioł spełnia wymagania najwyższej, 5 klasy czystosci spalania oraz dyrektywy ws. Ekoprojektu dla obydwu rodzajów paliwa dzięki czemu kocioł jest zgodny ze wszystkimi aktualnymi przepisami prawa (uchwały antysmogowe, rozporządzenia krajowe) oraz z wchodzącą od stycznia 2020 roku unijną dyrektywą ws. Ekoprojektu.

Kocioł DUO posiada zaawansowany system sterowania i przeznaczony jest do współpracy z zasobnikiem buforowym centralnego ogrzewania.

Kocioł na drewno i pellet

 

Duo moce


DLA KOGO DUO?

  • Szukasz kotła wielopaliwowego zgodnego z restrykcyjnymi przepisami ekologicznymi?
  • Cenisz sobie zarówno wygodę kotła pelletowego jak i bezkonkurencyjnie niskie koszty ogrzewania drewnem?
  • Chcesz kupić kocioł z dotacją i ogrzewać dom drewnem w zgodzie z naturą?

 

 

TECHNOLOGICZNIE DOSKONAŁY


W kotle DUO połączyliśmy najnowocześniejsze technologie kotłów pelletowych oraz kotłów zgazowujących drewno. Sercem kotła jest jeden z najlepszych na świecie palników pelletowych, w którym za proces spalania odpowiada unikalny system oparty o czujniki podciśnienia, czujniki poziomu paliwa na ruszcie i opcjonalnie sondę lambda. Palnik ten oferuje nieosiągalną dla wiekszości palników pelletowych precyzję w doborze optymalnych parametrów spalania do granulacji i składu chemicznego paliwa.

Palnik pelletowy wykorzystywany jest także do rozpalania drewna podczas pracy kotła w trybie zgazowania drewna kawałkowego, dzięki czemu DUO oferuje unikalną na rynku fukcję automatycznego rozpalania drewna niedostępną zarówno w tradycyjnych kotłach na drewno jak i w większości nowoczesnych kotłów zgazowujących.

Niezależnie od stosowanego paliwa kocioł DUO osiąga sprawność i parametry emisyjne 5 klasy normy PN-EN 303-5:2012. Spełnia także wymagania dyrektywy Ekoprojekt (Ecodesign) 200-/125/WE dzięki czemu kwalifikuje się do większości programów dotacyjnych w Polsce i może być użytkowany na obszarach, na których obowiązują nawet najbardziej restrykcyjne przepisy i uchwały antysmogowe.

 Duo wymiaryduo wymiary 2

 

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń tel. 600528088

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl