Pompy ciepła Rakoczy – nowoczesne rozwiązania, które warto poznać

Pompy ciepła Rakoczy – nowoczesne rozwiązania, które warto poznać

Rakoczy to znany oraz ceniony na rynku producent nowoczesnych urządzeń grzewczych spełniających potrzeby nawet najbardziej wymagających osób. Obecnie polska firma z 50-letnim doświadczeniem w branży oferuje jedne z najbardziej trwałych i wydajnych pomp ciepła na rynku. Co dokładnie je wyróżnia? Dlaczego warto rozważyć ich zakup, szukając idealnego urządzenia grzewczego do domu?

Wszechstronne pompy ciepła – powietrzne

W ofercie firmy Rakoczy znaleźć można powietrzne pompy ciepła typu monoblock lub split w szerokim zakresie mocy od 5 do aż 20 kW, które sprawdzają się zarówno w dużych domach, jak i niewielkich obiektach letniskowych. Urządzenia te mają kompleksowe działanie, ponieważ służą do ogrzewania wnętrz oraz wody użytkowej do temperatury aż 65°C, a w okresie letnim z powodzeniem chłodzą pomieszczenia.

To nowoczesne pompy wyposażone w sprężarkę inwerterową pozwalającą na płynne regulowanie mocy urządzenia w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Dzięki tego typu rozwiązaniu temperatura w budynku jest stabilna oraz nie ulega gwałtownym wahaniom. Jest to szczególnie korzystne w warunkach klimatycznych panujących w Polsce, ponieważ minimalizuje straty ciepła, ogranicza nadmierne obciążanie urządzenia czy ryzyko powstawania awarii wynikających z częstego włączania i wyłączania pompy. Ponadto dużą zaletą inwerterowych modeli jest brak konieczności montażu dodatkowego zbiornika buforowego, co wiąże się z niższymi kosztami instalacyjnymi oraz oszczędnością miejsca w budynku.

Stworzone, aby osiągać najwyższą sprawność

Pompy ciepła Rakoczy zostały zaprojektowane z myślą o stanowieniu podstawowego i niezależnego źródła ciepła w nowych lub wieloletnich budynkach z instalacją ogrzewania grzejnikowego oraz podłogowego. Wyróżniają się układem chłodniczym, w którym zastosowano innowacyjne, najbardziej zaawansowane technicznie komponenty spełniające swoje zadanie przez wiele długich lat.

Te certyfikowane urządzenia zasługują na uwagę między innymi z powodu wykorzystania w nich czynnika chłodniczego R452B. Ten nośnik ciepła uznawany jest obecnie za jeden z najlepszych i zapewniających najwyższą wydajność pomp. Jego wskaźnik GWP wynosi 676, co oznacza, że spełnia on restrykcyjne, europejskie wymagania dotyczące ochrony środowiska.

Doskonałe parametry pomp ciepła Rakoczy

Wśród licznych zalet pomp ciepła marki Rakoczy warto wymienić ich intuicyjną obsługę, minimalistyczny design, jak również wyjątkowo cichą pracę jednostek zewnętrznych, których moc akustyczna mieści się w zakresie od 9 do 49 dB. Pozwala to użytkownikom cieszyć się spokojem, co jest szczególnie istotne w przypadku odpoczywania, pracowania w domu lub opieki nad małym dzieckiem.

Najważniejszym parametrem świadczącym o wydajności pompy ciepła jest współczynnik efektywności energetycznej (COP), który w przypadku urządzeń Rakoczy jest wysoki, ponieważ sięga nawet do 7,3. To stosunek ciepła oddanego do wnętrz do energii elektrycznej pobranej z sieci.

Właśnie skończyłeś budowę lub remont domu? Koniecznie rozważ zakup ekologicznego urządzenia grzewczego, takiego jak pompa ciepła bądź kocioł na pellet i drewno! Mieszkańców województwa dolnośląskiego, na przykład Wrocławia – zapraszamy do poznania naszej szerokiej oferty z najwyższej klasy piecami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl