Zadbaj o drzewka owocowe wiosną i postaw na nawóz w granulacie

Zadbaj o drzewka owocowe wiosną i postaw na nawóz w granulacie

Wiosna to idealny moment, aby zadbać o drzewka owocowe, które po zimowym spoczynku potrzebują odżywienia i dużej ilości energii, aby wypuścić nowe liście, kwiaty i owoce. Jednym z najważniejszych zabiegów jest nawożenie za pomocą nawozów w granulacie, dostarczające roślinom niezbędnych składników odżywczych i stymulujące ich wzrost.

Nawóz w granulacie - idealny wybór dla drzewek owocowych

Istnieje wiele różnych form nawozów dostępnych na rynku. Jednak to nawóz w granulacie staje się coraz bardziej popularnym wyborem wśród ogrodników, ze względu na szereg zalet:

  • nawóz w granulacie jest łatwy w rozrzucaniu wokół drzewek, co oszczędza czas i wysiłek,
  • granulki uwalniają składniki odżywcze stopniowo, zapewnia to roślinom stały dostęp do potrzebnych im minerałów,
  • granulki są też mniej skoncentrowane niż inne formy nawozów, co zmniejsza ryzyko popalenia korzeni drzewek,
  • nawóz w granulacie dostępny jest w wielu różnych formułach, dopasowanych do specyficznych potrzeb różnych gatunków drzewek owocowych.

Nawóz w granulacie należy stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ogólne zasady mówią o tym, aby rozrzucić granulki równomiernie wokół pnia drzewka, zachowując bezpieczną odległość od kory. Następnie należy podlać drzewko, aby ułatwić wchłanianie składników odżywczych.

Jak wybrać odpowiedni nawóz w granulacie?

Wybierając nawóz w granulacie dla swoich drzewek owocowych, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim gatunek drzewek (różne gatunki drzewek owocowych mają różne potrzeby odżywcze), stan gleby, a także fazę rozwoju drzewka (wiosną zaleca się stosowanie nawozu bogatego w azot, który stymuluje wzrost liści i pędów).

Sprawdzone nawozy w granulkach pochodzące od najlepszych producentów znaleźć można w naszej ofercie. Proponujemy między innymi uniwersalny mocznik granulowany, który idealnie nadaje się do dokarmiania pozakorzeniowego (dolistnego) oraz do nawożenia doglebowego, saletrę amonową, wpływającą na poprawę wielkości i jakości plonu czy granulowany obornik bydlęcy bez dodatków chemicznych i wypełniaczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl