Planujesz opał ekogroszkiem? Poznaj jego właściwości!

Planujesz opał ekogroszkiem? Poznaj jego właściwości!

 

Ekogroszek to nic innego jak węgiel o określonej wielkości ziaren, który został wyselekcjonowany pod względem konkretnych własności użytkowych. Wyróżnia go wysoka kaloryczność oraz niewielkie zanieczyszczenie, dzięki czemu jest świetną alternatywą dla szeroko stosowanych paliw kopalnych. Co ważne, jest to możliwe poprzez staranny wybór frakcji węgla kamiennego przeznaczonej na ekogroszek, która ma przeważnie niską zawartość siarki i substancji niepalnych, takich jak popiół czy kamień. Wszystkich posiadaczy kotła na ekogroszek zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem sklepu Ekogroszek Centrum – gwarantujemy, że znajdziesz workowany lub sprzedawany luzem opał idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Najważniejsze parametry ekogroszku

Szukasz przyjaznego dla środowiska opału, który pozwoli jednocześnie uzyskać doskonałe parametry spalania? Sprawdź oferowany przez nas ekogroszek już dziś! Tym, co go charakteryzuje, jest przede wszystkim ściśle określona wielkość ziaren, których rozmiar waha się między 5 a 25 mm. Dodatkowo gwarantuje on wysoką wartość opałową równą 20-30 MJ/kg, dzięki czemu staje się niebywale oszczędną metodą ogrzewania domów, bloków czy też innych dużych obiektów. Mówiąc o ekogroszku nie można nie wspomnieć również o niskiej zawartości popiołu (do 12%) oraz siarki (do 1%), która sprawia, że jest to obecnie jeden z najbardziej bezpiecznych dla środowiska opałów.

Ekogroszek z dowozem – sprawdź całą ofertę naszej firmy już dziś!

Wszyscy Klienci z Długołęki, Oleśnicy, Wrocławia, a także całej Polski mogą zdecydować się na zakup wysokiej klasy ekogroszkuluzem lub w workach z dostawą do dowolnie wybranego miejsca. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych oczekiwań, dlatego przygotowaliśmy bogaty asortyment obejmujący polski ekogroszek naszej produkcji – Alfa, Złoty, Wesoła, Ekorus, Premium i Pieklorz. Ponadto oferujemy też opał KTK Polska – ekogroszek Czarna Perła oraz skutecznie zastępujący ekogroszek pellet węglowy Varmo.

Ekogroszek – opał na miarę XXI wieku

Nie da się ukryć, że ekogroszek jest w czołówce najbardziej bezpiecznych dla środowiska paliw, ponieważ w trakcie spalania generuje stosunkowo niewielką ilość szkodliwych substancji – pyłów czy tlenków węgla. Co więcej, poprzez wysoką kaloryczność jest niebywale ekonomicznym sposobem ogrzewania, który jednocześnie pozostawia niewielką ilość popiołu. Sprawdź starannie wyselekcjonowany ekogroszek w naszym sklepie już dziś. Zapraszamy do zakupów w Ekogroszek Centrum!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl