Varmo pellet węglowy

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Waga worka 20 kg
Waga palety 800 kg
ilość paleta
Cena: 1 120,00 zł 1120.00
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.14228
Kod produktu: AEA6-3170F_20190730134553

Opis

Paliwa Ekologiczne VARMO - pellet węglowy

Paliwa Ekologiczne VARMO to produkt innowacyjny, kompozytowe paliwo stałe, którego produkcja opiera się na zastosowaniu flotokoncentratów oraz lepiszcz będących mieszanką biokomponentową. Paliwo zostało zaprojektowane w sposób istotnie zmieniający kinetykę spalania, nadając mu wyraźne atrybuty ekologiczne, uprawniające do kwalifikacji paliwa, jako paliwa nowej generacji. VARMO projektowane jest z przeznaczeniem do wykorzystywania w nowoczesnych kotłach z automatycznym podawaniem paliwa, czyli kotłach z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Najnowsza receptura mieszanki kompozytowej została opracowana przy współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Zapewniła ona uzyskanie produktu o jeszcze lepszych walorach użytkowych w tym głównie wytrzymałości mechanicznej pelletów.

Paliwo węglowe VARMO Premium jest nowością na rynku jako pierwsze kompozytowe paliwo węglowe pozwalające na poprawę warunków środowiskowych w aglomeracjach miejskich i regionach turystyczno – uzdrowiskowych poprzez redukcję szkodliwych substancji, w tym znaczące obniżenie emisji rakotwórczego benzopirenu.

Odbiorcą paliwa jest sektor ogrzewnictwa indywidualnego, tj. odbiorcy detaliczni – użytkownicy kotłów automatycznych oraz odbiorcy hurtowi – dystrybutorzy paliw stałych. Zastosowanie peletyzowanego paliwa pozwala użytkownikom na osiągnięcie korzyści ekonomicznych (korzystna cena na rynku w przeliczeniu na GJ wytworzonej energii), ekologicznych (obniżenie emisji pyłu w stosunku do stosowania drobnych, nieprzetworzonych sortymentów węgla) i użytkowych (wydłużenie żywotności kotła o min. 20%).

 

Pellet Varmo zastępuje ekogroszek kamienny.

 

 

Varmo

 

SPECYFIKACJA ZBIORCZA TOWARU PAKOWANEGO:

  • worek 20 kg – papierowy
  • 40 worków na 1 palecie = 800 kg
  • paleta europodobna o zbliżonych wymiarach 120 x 100 cm
  • paleta z kapturem termokurczliwym 

Specyfikacja

Wymiary ziarna 14 -16 mm
Wartość opałowa 27-30 Mj
Zawartość popiołu 4 %
Spiekalność 0 Ri
Zawartość siarki 4 %

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

23 listopada 2020

Ekogroszek Varmo spala się bardzo dobrze i jest bardzo kaloryczny. Węgiel zawsze jest suchy. Jedyna wada to, że się pyli przy zasypywaniu zbiornika. Poza tym same zalety.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl