Sadpal wypalacz sadzy

Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: 5 dni
Waga worka 1 kg
ilość szt.
Cena: 20,00 zł 20.00
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Skwat
Kod produktu: 7041-7619F

Opis

SADPAL


Katalizator do spalania sadzy. Nie palny, nie wybuchowy. Służy do dopalenia sadzy i substancji organicznych (smolistych),

W każdym miejscu kotła (palenisko, komora spalania, częściowo przewody kominowe),do końcowego produktu dwutlenku węgla i wody.

Sadpal jest zielonym proszkiem – mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 600 stopni C ulegają rozkładowi na substancje posiadające właściwości katalityczne.

STOSOWANIE „SADPALU” OGRANICZA:

 • potrzebę mechanicznego czyszczenia kotłów i kominków z sadzy, złogów
 • zużycie węgla
 • częstotliwość zapalenia się sadzy w kominach
 • emisję tlenku węgla do atmosfery
 • wyższe węglowodory aromatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu
 • emisję siarki do atmosfery
 • szybkość korozji stalowych materiałów konstrukcyjnych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadzających spaliny

 


SADPAL POSIADA ATESTY:

 • Atest - Politechnika Warszawska oraz Instytutu Technologii Nieorganicznej ITN/99/90
 • Ekspertyza w zakresie korozji pieców -Instytutu Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie
  Ekspertyza dotycząca likwidacji wyższych węglowodorów aromatycznych WWA typu 3,4 benzopirenu – Politechnika Warszawska Wydział Inżynierii Środowiska
 • Opinia w zakresie wpływu preparatu na środowisko zewnętrzne – Politechnika Warszawska Wydział Inżynierii Środowiska
 • Badania pod kątem wpływu na wkładkę kominową z blach nierdzewnych w kominkach i piecach C.O. – Katedra Energetyki Procesowej Politechnika Śląska Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Katowice 2004r. – efekt pozytywny
 • Zakład pracuje w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Nr. IBS – 550/4/2016.

 


STOSOWANIE SADPALU:

Po rozgrzaniu paleniska, wysypać w ilości odpowiadającej objętości czubatej łyżeczki Sadpalu prosto w ogień na żar (do dozowania stosować plastykowe łyżeczki). Po około 30 minutach w razie potrzeby wsypać drugą porcję, w taki sam sposób.

Przy systematycznym stosowaniu wystarczy czubata łyżka na 3 – 6 kg żaru. W każdym piecu i kominku inaczej przebiegają procesy spalania, a z tym wiąże się sposób podawania Sadpalu. Ogólnie lepiej jest podać mniej, a częściej dopóki nie dobierze się optymalnej dawki. Do paliw suchych węgiel, drewno, trociny daje się mniejsze dawki; przy paliwach mokrych, o niższej kaloryczności stosuje się dawki wyższe (średnio 1,5 – 3,0 kg na 1 tonę węgla ).

Preparat jest mieszaniną soli nieorganicznych, które wchłaniają wilgoć z powietrza, dlatego należy przechowywać SADPAL w oryginalnych opakowaniach. Składować go w suchym, przewiewnym miejscu bez kontaktu z przedmiotami metalowymi (może spowodować korozje). Wchodzące w jego skład sole mineralne są bardzo higroskopijne. Wilgotność SADPALU jest zmienna i jest uzależniona od wilgotności otoczenia.

Zawilgocony SADPAL nie traci swoich właściwości, staje się tylko bardziej gliniasty co może być utrudnieniem w dozowaniu. W razie potrzeby można go wysuszyć zostawiając otwarty worek, w suchym, przewiewnym lub ciepłym miejscu do wyschnięcia. Po czym ponownie worek zawinąć w celu zabezpieczenia przed wchłonięciem wilgoci z powietrza. Po zakończeniu dozowania należy zmieść resztki preparatu i wrzucić do ognia. Właściwości korodujące nie dotyczą wnętrza kotła (pieca) i procesu spalania.

UWAGA !do kominków lub pieców nowej generacji ze względu na łatwiejsze dozowanie i większą efektywność. Producent zaleca „SADPAL II” w saszetkach zabezpieczających utrzymanie suchej konsystencji preparatu.

UWAGA preparat zakwalifikowany jako substancja szkodliwa i niebezpieczna dla środowiska.

Specyfikacja

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl