Kocioł na zgazowanie drewna Rakoczy – pełna charakterystyka

Kocioł na zgazowanie drewna Rakoczy – pełna charakterystyka

Rakoczy Smart RHV to nowoczesny piec na zgazowanie drewna o podwyższonym standardzie emisyjności, który z uwagi na swoją specyfikację kwalifikuje się do dofinansowania w programie Czyste Powietrze. Jest on urządzeniem, w którym znalazła zastosowanie zaawansowana technologia grupy Hargassner m.in. sonda lambda czy wbudowany sterownik z modułem Wi-Fi. Z uwagi na zróżnicowane oczekiwania gospodarstw domowych Rakoczy Smart RHV jest dostępny w dwóch mocach – 20 i 23 kW tak, by każdy mógł wybrać kocioł dopasowany w sam raz do swoich potrzeb. O czym warto jeszcze wspomnieć? Najnowszy model Rakoczy jest przeznaczony do pracy ze zbiornikiem buforowym, który jest gwarancją ciągłej nieprzerwanej pracy pieca.

Kluczowe zalety Rakoczy Smart RHV

Rozwój technologiczny w dziedzinie kotłów opałowych jest równie dynamiczny, co chociażby w zakresie OZE. Jednym z długo wyczekiwanych efektów pracy Rakoczy i Hargassner jest najnowszy piec Smart RHV, który charakteryzuje zaawansowana technologia zgazowania drewna. Model ten został wyposażony w duże drzwiczki umożliwiające wygodny załadunek opału, sondę lambda, a także energooszczędny wentylator z regulacją prędkości. Na szczególną uwagę zasługuje również wydajna komora spalania wyłożona ceramiką żaroodporną, którą można oddymić w celu uzupełniania paliwa bez ryzyka wdychania zanieczyszczeń. Rakoczy Smart RHV to gwarancja intuicyjnego sterowania, łatwego usuwania popiołu oraz pełnej kontroli powrotu i bufora. Z uwagi na możliwość otrzymania dofinansowania na kocioł warto zaznaczyć, że Smart RHV spełnia bieżące wymogi, wyróżniając się niską emisją pyłów – poniżej 20 mg/m3.

Sterownik, czyli serce pieca Rakoczy Smart RHV

Miłośnicy nowoczesnych, a zarazem funkcjonalnych rozwiązań z pewnością docenią fakt, że kocioł został wyposażony w ekran dotykowy umożliwiający łatwe sterowanie całym procesem spalania. Co ważne, sterownik został zaopatrzony również w moduł rozszerzający pozwalający na swobodną regulację wszystkich obiegów grzewczych na podstawie temperatury zewnętrznej.

Ekologiczne aspekty kotła Smart RHV

Nowoczesny piec Rakoczy Smart RHV został stworzony z dbałością o najdrobniejsze detale z myślą o naturalnym surowcu opałowym, jakim jest drewno. Drewno należy do grupy odnawialnych źródeł energii, jest neutralne pod względem emisji CO2, bardzo często pozyskiwane lokalnie, a przy tym jest jednym z najtańszych materiałów opałowych. Szukając niezawodnego rozwiązania grzewczego do swojego domu, warto rozważyć Rakoczy Smart RHV– kocioł oferujący korzystny stosunek ceny do jakości. Sprawdź, jakie nowości przygotowaliśmy dla Ciebie w składzie opałowym Ekogroszek Centrum niedaleko Wrocławia już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl