Jak przygotować piec do sezonu grzewczego?

Jak przygotować piec do sezonu grzewczego?

Nie da się ukryć, że piec jest kluczowym urządzeniem w domach czy innych budynkach. Z tego powodu warto dołożyć wszelkich starań, aby po każdym sezonie przeprowadzić staranną konserwację oraz przygotować go na miesiące grzewcze w kolejnym roku. Taka praktyka pozwoli nie tylko znacznie zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się awarii lub uszkodzeń, ale też zauważyć je we wczesnym stadium, kiedy naprawa nie wymaga jeszcze dużych nakładów czasowych bądź finansowych. Do najlepszych metod służących konserwacji pieca należą z pewnością dokładne opróżnianie, czyszczenie oraz kontrola wszystkich elementów instalacji, np. szczelności systemu odprowadzania spalin.

Wypalanie sadzy – ważny etap utrzymywania pieca w dobrej kondycji

Nieodzownym produktem powstającym w procesie spalania, niezależnie od rodzaju posiadanego kotła (na pellet czy ekogroszek), jest sadza. Co ważne, jej ilość zależy w różnym stopniu od jakości opału, ale przede wszystkim sposobu palenia, ponieważ niewłaściwa eksploatacja, czyli korzystanie z zawilgoconego węgla, niesezonowanego drewna bądź śmieci prowadzi do nagromadzenia się dużej ilości sadzy. Chcąc zadbać o swój piec, należy przede wszystkim przed każdym sezonem grzewczym zdemontować wewnętrzne elementu wkładu kotła oraz starannie oczyścić je z popiołu i sadzy. Jeśli chodzi z kolei o czynności, które warto wykonywać regularnie, polecamy systematyczne usuwanie zanieczyszczeń zgromadzonych w przewodach dymowych, w czym pomóc mogą wypalacze sadzy, np. Sadpal. Taka praktyka wpłynie nie tylko na zwiększenie wydajności pieca, ale poprawi również ekologię całego procesu spalania.

Zadbaj o swój piec z produktami od Ekogorszek Centrum!

W odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów przygotowaliśmy cały szereg niezawodnych preparatów służących utrzymaniu pieca w dobrej kondycji. Posiadacze kotłów na ekogroszek mogą skorzystać z wysokiej jakości smaru – Carbosmar, który nadaje się do stosowania we wszystkich piecach z napędem ślimakowym. Gwarantujemy, że znacznie zredukuje on nie tylko głośność pracy, ale też ilość popiołu oraz innych trujących związków powstających w trakcie spalania. Zaczynasz sezon grzewczy? Być może powinieneś zainwestować również w rozpałkę, która jest niezastąpionym wsparciem podczas pierwszych prób palenia w piecu po długiej przerwie.

Sprawdź wszystkie przygotowane w Ekogroszek Centrum akcesoria i zadbaj o swój piec, zanim sezon grzewczy rozpocznie się na dobre. Zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl