DUO INDUSTRIAL NG z palnikiem retortowym

Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: 10 dni
ilość szt.
Cena: 47 704,00 zł 47704.00
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Klimosz
Kod produktu: D0B0-724CF_20240103135052

Opis

DUO INDUSTRIAL NG nowoczesny piec na ekogroszek dużej mocy ze stali kotłowej P265GH zgodny z Ecodesign!

 

Kocioł dużej mocy na ekogroszek z jednym palnikiem retortowym. Kocioł wyróżnia się nowoczesnym designem i drzwiczkami osłonowymi wymiennika z dodatkową warstwą izolacji. Posiada wymiennik płomieniówkowy ze stali kotłowej o wyjątkowo dużej powierzchni odzysku ciepła ze spalin oraz z dużym zasobnikiem o pojemności aż 980dm3. Do wyboru wersja lewa/prawa. Dostępne modele: 150 kW (moc maksymalna). Kocioł występuje również w wersji z palnikiem peletowym na pellet.

 

Najważniejsze cechy:

Kocioł w najwyższej wersji wyposażenia NG - wyróżniający się nowoczesnym designem - posiada osłonowe drzwiczki kotła z dodatkową warstwą izolacji oraz bardzo duży zasobnik o pojemności aż 980L!

Sprawdzona konstrukcja w setkach inwestycji na terenie całej Europy. Możliwe zastosowanie m.in. do ogrzewania szkół/budynków administracji publicznej, kościołów, budownictwa wielorodzinnego ze wspólną kotłownią, hal magazynowych, firm produkcyjnych, obiektów biurowych i nie tylko.

Wyposażony w najwyższy model sterownika Klimosz KOMFORT RT-16 obsługujący dwa obiegi grzewcze oraz zasobnik CWU w standardzie. (możliwość wyboru opcjonalnego PLUM 800R3)

Zgodność z ECODESIGN tj. Rozporządzeniem Komisji UE 2015/1189, dla paliwa ekogroszek.

Wymiennik płomieniówkowy z najwyższej jakości stali kotłowej P265GH o wysokiej sprawności odzysku ciepła ze spalin, zapewnia minimalne zużycie opału.

Łatwy i szybki w czyszczeniu wymiennik płomieniówkowy z wygodnym dostępem, dzięki umiejscowieniu go tuż za drzwiczkami przednimi.

Sprawdzona konstrukcja wymiennika bazująca na wyjątkowo udanych i sprawdzonych modelach LING DUO oraz KLIMOSZ DUO.

Uniwersalny wylot czopucha (możliwość zmiany: pionowy/poziomy) - opatentowane przez firmę Klimosz rozwiązanie umożliwia szybkie podłączenie kotła do każdego komina.

Wyprowadzenie po obu stronach króćców przyłączeniowych - ułatwia oraz skraca czas potrzebny na prace instalatorskie, dzięki możliwości poprowadzenia instalacji C.O. do bliższego króćca ogranicza się ilość potrzebnych kształtek i materiałów instalacyjnych.

Niezawodny palnik retortowy specjalnie zaprojektowany do maksymalnie wydajnego spalania ekogroszku - ruszt oraz kolano retorty zostały wykonane z żeliwa.

• Elementy ceramiczne wewnątrz wymiennika obniżają emisję pyłów oraz dodatkowo podnoszą sprawność kotła.

• Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem maksymalnej wydajności, oszczędności opału i ekologii.

• Bezpieczeństwo i wygoda obsługi - zasobnik posiada system komfortowego zamykania i siłownik powietrzny. Gumowa uszczelka umieszczona jest w pokrywie zasobnika co przedłuża jej żywotność i zapewnia pełną szczelność.

• Wysoki poziom bezpieczeństwa - kocioł posiada kilka niezależnych systemów zabezpieczeń - zawór STS (za dopłatą - wymagany) w przypadku przedostania się żaru do rury podajnika paliwa otwiera się i wlewa do zasobnika wodę wodociągową zapobiegając cofaniu się żaru (zabezpieczenie to działa bezprądowo), ponadto czujnik temperatury podajnika - w razie osiągnięcia temperatury krytycznej wypycha ekogroszek z palnika.

• Najwyższej jakości sprawdzone podzespoły gwarantują pełną niezawodność. Nasze produkty przechodzą wielomiesięczną serię testów przed wdrożeniem, a każdy kocioł jest poddawany szczegółowej kontroli jakości.

• 5-lat gwarancji na szczelność wymiennika pod warunkiem zabezpieczenia termicznego powrotu kotła (rekomendowane przez firmę Klimosz to zawór czterodrogowy z siłownikiem).

Uwaga! Zawór bezpieczeństwa STS obowiązkowy jest w przypadku montażu kotłów o mocy powyżej 50kW

Usługa wstępnej regulacji wykonywana przez autoryzowany serwis fabryczny GRATIS! Klient ponosi tylko koszt dojazdu serwisanta fabrycznego.

 

Możliwe wyposażenie opcjonalne:

• Opcjonalny sterownik Plum 800R3 (zamiast Klimosz KOMFORT RT-16)

• Zawór termostatyczny STS (wymagany obowiazkowo w przypadku kotłów o mocy powyżej 50kW)

• Termostat pokojowy bezprzewodowy AURATON R25 RT

• Termostat pokojowy przewodowy AURATON 2025

• Termostat pokojowy przewodowy PLUM ecoSTER 200

• Termostat pokojowy przewodowy z ekranem dotykowym PLUM ecoSTER TOUCH

• Zawór czterodrogowy ESBE VRG141 50-40 RP DN50 GW 2”

• Siłownik zaworu czterodrogowego ESBE ARA661 3-POINT 230V AC 6NM 120S

• Zasobnik ciepłej wody użytkowej lub/i zbiornik buforowy/zbiornik buforowy z wężownicą do ogrzewania przepływowego ciepłej wody użytkowej KLIMOSZ TANK lub DRAŹICE

• Czujnik spalin PT-1000

• Moduł WiFi Klimosz KOMFORT

• Moduł WiFi ecoNET 300

• Moduł “B” rozszerzający funkcjonalność sterownika o obsługę dodatkowych dwóch obiegów grzewczych

• Moduł “C” rozszerzający funkcjonalność sterownika o obsługę dodatkowych dwóch obiegów grzewczych

UWAGA! Kompatybilność czujników, termostatów oraz modułów z sterownikami opisana została w dokumentacji technicznej.

 

Render - Duo Industrial NG 150:

 

 

Przekrój - Duo Industrial NG 150:

 

Wymiary - Duo Industrial NG 150:

 

Wymiary z otwartą klapą zasobnika - Duo Industrial NG 150:

 

Specyfikacja

Moc kotła: 150kW

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl